Celý příběh začíná před několika lety, kdy jsem začal hledat japonské YT kanály a narazil na @tokyobasiccarclub. Klasicky jsem Tokyo Basic Car Club začal sledovat na všech sockách, až jednoho dne přišel post, že mají vlastní restauraci.

Uložil jsem místo do mapy a čekal… Ten správný čas přišel po srazu v Akigase Parku.

Zatímco evropští fresh lidičky a hipsteři auta nesnáší, v Japonsku je to naopak. Mít staré auto nebo motorku je víc cool než uhlíkově neutrální latte.

V kreativitou a mládím dýchajících čtvrtích Tokya tak potkáváte Mini Coopery, café racery, Hakosuky nebo třeba i staré Mercedesy a Volva.

Donedávna byl jedním z takových spotů i SIT ON TOKYO. Ano, čtete správně, momentálně je restaurace dočasně zavřená a myslím, že už ani dál vařit nechtějí.


V listopadu 24 ale ještě otevřeno měli a my si dali luxusnější verzi Butadonu, co jsme měli na Yamanashi.


A pak po dlouhém dni Asahi, jedno… dvě… nevím.

Barman uměl anglicky, tak jsme prohodili pár slov. Když zjistil, že jsme nejvíc real Češi, co kdy v Japonsku byli, nalepil si naši nálepku na kuřáckou budku.

