Micra lítá jak splašená, zatím jsem naprosto spokojenej a řek bych, že ten výkon ještě pořád využívám tak na 70 %.

Už se snažím na ní nic nedělat, chtěl bych tenhle rok hlavně jezdit. Mám tu ale ještě jeden dlouhodobej projekt, co jsme na jaře dokončili…
a tím je kapota.

Kapitola 1: TBO
Auta s párky na kapotě jsem začal objevovat díky fotkám na minkaře. Pak dal TBO na svůj Levin Killian z TeamTekno a já zjistil, že TBO pořád existuje!

Zlomový okamžik nastal ve chvíli, kdy jsem o několik let později narazil na párky jako na samostatný díl. Tou dobou jsem ještě nevěděl, jestli je použiju, ale každý, kdo umí počítat, si domyslí, že když TBO sponzorovali Shuto Kousoku Trial, pravděpodobně už moc dlouho aktivní nebudou.

Párky jsem objednal a vyšly na nesmysly. Měl jsem ale v ruce kus historie sahající od 86 z minakry, přes zero-yon, Wangan, topspeed na Yatabe až po začátky TimeAttacku.



Tenhle specifický tvar výdechů není jen záležitostí TBO, dělají je i TBK nebo RE Amemiya… všichni ale vycházejí z kapot závodních aut začátku 80. let.

Kapitola 2: kapota
Původně jsem neměl v plánu měnit na Micře cokoliv z plechařiny. Patrik už ale nějaký čas sháněl karbonovou kapotu v Japonsku a protože se mu žádnou nepodařilo vyhrát, přizvali jsme Kozlíka a kapoty nechali vyrobit. Já vzal laminátovou a rovnou do ní nechal vložit TBO.

Předtím jsem ale řešil dilema, že na kapotu z Micry byly dva sloupce párků moc. Chvíli jsem i zvažoval nechat oba, ale pak jsem narazil na starou TBO PS13 s jedním sloupcem na kapotě a bylo vyřešeno…


Nemít na kapotě párky, dal bych ji klidně do fólie, protože si ale rád komplikuju život, lak nakonec nalili chlapi z Radotína.

Kapitola 3: zámky
Rozhodně jsem nechtěl AeroCatch… jo, jsou nejlepší balbalbal, ale vypadají jak z traktoru. Chtěl jsem ty klasický závodnický, ale prý když bych někoho srazil, tak by ta mrtvola mohla být od těch zámků poškrabaná.

Zbyly tedy rychloupínáky. Nebyla úplně prdel najít něco, co by nebyla Čína, nakonec jsme pořídili QUIK-LATCH QL-38-LP/BP.

Jsou testovány NHRA, jen je důležité dát si pozor na kopie, ideálně se smířit se clem a DPH a vzít je přímo od QUIK-LATCH. Zatím drží i ve 180 km/h.

Celá tahle sranda mi zabrala rok. Není to úplně pro každého, ale zatím mě to baví.

Nejsem si jistý, jestli ty výdechy mají na něco vliv, ale je to TBO a je to na mém autě a to mi stačí.

