A najednou to bylo tady, náš poslední den. Když jsem před odletem do Japonska projížděl kalendář Tsukuy, dal jsem si Super Battle of MINI do kolonky „možná“.

Nakonec byla, po těch intenzivních dvou týdnech, slunečná neděle strávená na Tsukubě jasnou volbou.

V MINI jsem se zatím nic moc nevrtal, ale dost mě baví, co s nimi Japonci dělají.


Desetipalcové SSR se semisliky, rámy, karbon… MINI jsou takovou oázou v té dnešní hyper‑motorsport době.

Po prodeji KE70 jsem o MINI dost vážně uvažoval… Už ani nevím, jak jsem skončil s Microu, ale jak tak na ty fotky koukám, lehká podobnost tam asi je.

SUPER BATTLE of MINI is a full-fledged circuit event where you can enjoy racing with classic Minis, British cars, and other European vehicles.

In addition, there are other attractions such as a free flea market and a car boot sale, so even those who don’t participate in the circuit racing can enjoy themselves.

This is a one-day event with free admission and parking. It’s a popular circuit event in the Kanto region, attracting many classic Minis and British cars.

Enjoy the heated battles of British cars on a professional circuit.

K obědu jsem si dal kari s rýží, Patrik něco jako guláš?… Původně jsem myslel, že si dávám katsu karé… co už, k tomu zážitku lehký neporozumění tak nějak patří.


Jinak jsme tam byli jediní bílí… nechápu, proč na MINI nejezdí do Japonska víc lidí… lol.

Výhled z jídelny.

Musím říct, že jsem byl nakonec opravdu rád, že jsme skoro celou neděli strávili na Tsukubě. Je to neskutečně příjemné místo.

Po obědě jsem seděl na jedné z tribun, usrkával MaxCoffee a vedle sebe zahlédl dědu s vnukem a došlo mi, že celý tenhle sen je pro ně realitou…


…že já za 24 hodin budu v letadle, ale oni tu příští víkend zase budou sedět a koukat třeba na JCCA.













